...:::Sultan Makina San.Tic.Ltd.Sti- DOSERAY & DOSERAY DOSING SYSTEMS::...                                                                                                                                                       ENGLISH

Başlıca Otomasyon Enstrümanları                                                                                      Yük Hücresi(Loadcell):
Silolardan alınan toz yada granül malzemenin tartılmasını sağlayan ağırlığı analog veya dijitale çeviren elektronik cihazlardır.Bu sayade depolama istasyonundan istenilen miktar kadar ürün alınır ve prosese dahil edilir.
Sayaçlar (Flowmeter):
Prosese girecek olan likitlerin cinsine ve akış tipine göre manyetik, ultrasonik ve türbin tipi olarak sıvıların ölçülmesini sağlayan cihazlardır.1/4” den 6” e kadar uygulamalarımız mevcuttur.


Çeviriciler
Proseste kullanılan ağırlık,basınç,sıcaklık,nem gibi değerleri dijitalden analog değerlere dönüşmesini sağlayan özel cihazlardır.RS-485,RS-422,RS-232,PT100....
 

 *** Spesifik Projeler Elektrik ve Otomasyon Sistemleri
Yapılan tüm işler her ne kadar aynı mühendislikte ve karakteriStikte olsa da, Tüm prosesler, rejim ve ortam koşullarından dolayı farklıdır. Hiç biri diğer proses ile aynı değildir. Bu yüzden tüm yazılımlar. CAD,CAM,PLC,SCADA kendi bünyemizde prosesin gerektirdiği şekilde ve gerekirse sahada geliştirilecek şekilde uygulanır.

Proseslerde kullanılan tüm kullanıcı arayüzleri PLC ve Panel içerir. Bu cihazlar mutlaka yine aynı sahada konuçlandırılmış diğer kullanıcılarla haberleşirler. Sahada 32 terminalle uygulama proseslerimiz mevcuttur.

Alanınız her ne kadar büyük olursa olsun terminallerinizi tüm fabrika ortamına dağıtabiliriz. Bunun yanında TCP/IP protokolu ve intranet çözümleri ile prosesinizi network ortamına internete ve farklı lokasyonlara taşıyabiliriz. Bu sayede farklı iki şehir yada ülkede dahi olsa üretim merkezi ile ofisleri birbirine bağlayabilir veri paylaşımını gerçekleştirebiliriz.

Eğer prosesin karasal yada kablolu ağlarla bağlanma durumu yok ise GSM modemlerle belirli periyodlarla merkezle haberleştirmesi söz konusu olabilir.

Yüksek Nitelikli Kullanıcı Terminalleri
Minimum konfigrasyon,12 adet dijital giriş,2 Hızlı sayıcı 8 Dijital çıkış
4 Analog çıkış,4 Analog giriş opsiyonuna sahiptir.

Yapısal Kablolama,Otomasyon & Saha Uygulamaları
Yapılan her uygulamada projenin büyüklüğüne göre %10-20 arasında sahada revizyon işlemleri gerçekleşebilir. Bunlar sırasıyla yapısal kablolama, şalt grubu ve otomasyon şeklinde sıralanabilir.

Elektrik sistemi, adı geçen tüm revizyon işlemlerini gerçekleştirilebilecek şekilde baştan opsiyonel olarak tasarlanır. Prosesin çalışmasını sağlayan Master ve Client PLC programlarının verimli bir şekilde yürütülmesi ise tecrübeli personelimiz tarafından sahada yapılır.
Seviye Sensörleri
Siloların,filtrelerin,siklonların doluluk oranını algılayan cihazlardır. Ultrasonik,vibrasyonlu,indiktüf modelleri mevcut olup uygulanacak prosese göre değişkenlik gösterir.

 

   

 
Ana Sayfa|Firma Profili|Taşıma Sistemleri|Depolama Sistemleri|Otomasyon|Proses Bilgisi|Ürünler|Referanslar&Fuarlar|İletişim