DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLİSH

helezon imalatı

Helezon

15mm den 1.000mm çapa kadar standart soğuk çekme helezon imal ediyoruz.

helezon imalatı, helezon

Götürücüler

Paslanmaz çelik helezon uygulamaları...

HELEZON KONVEYÖRLER-MEKANİK TRANSFER

Taşınacak malzemenin özelliğine bağlı olarak değişen çeşitlerde helezon konveyörler(vidalı konveyör-vidalı götürücü) imal etmekteyiz İmalatımız dahilindeki helezon konveyörler gövde ve taşıyıcı yaprakların(kanatların) tipine göre çeşitlenmektedirler.

1.Boru tipi helezon konveyör- vidalı konveyör
2.U tipi helezon konveyör-vidalı konveyör-helezon konveyör
3.Konik helezon konveyör -vidalı konveyör-helezon konveyör
4.Esnek milsiz helezon konveyör -vidalı konveyör olarak sınıflara ayrılırlar.
Firmamız tüm helezon, vidalı konveyör, vidalı götürücüler imalatını vereceğiniz bu bilgiler eşliğinde çap33mm-425mm aralığında yapmaktadır.
Helezon konveyörler besleme tipine göre feeder,götürücü, yada dozajlayıcı olarak da çalışabilirler.Eğer bir helezon konveyör hep aynı şekilde ve kapasitede besleniyorsa o oranda mal taşıma ve dozajlama işlemi de yapabilir.Bu kavram "O" tipi helezon konveyör için geçerlidir.Vidalı Konveyör-Vidalı götürücü kapasitesi ise helezon yaprakların hadvesi ve motor devri ile orantılıdır.İmalatını yaptığımız tüm paslanmaz helezon konveyörler CEMA standartlarına göre tasarlanmaktadır.besleme helezonu


Yaprak tipine göre istenen malzeme ve kalınlıkta olmak üzere:
-Sürekli Helezon konveyörler
-Ay Yaprak Helezon Konveyörler
-Şerit Yaprak Helezon Konveryörler
-Adımları(Hatveleri) Artan Yaprak Helezon Konveyörler
-Adımları(Hatveleri) Azalan Yaprak Helezon Konveyörler
-Helezon Çapı Azalan Yaprak Helezon Konveyörler
-Esnek(Flexible) Yaprak Helezon Konveyörler
-Şaftsız Yaprak Helezon konveyörler
-Aşınma Plakası İlave Edilmiş Vidalı götürücüler
Seçenekleri dahilinde imalat yapmaktayız.Vibrasyon Konveyörler
Özellikle kısa mesafe uygulamalarında ,sıraya dizmelerde,paketleme sistemlerinde kullanılan bir taşıma yöntemidir. Düzenli transfer işlemi yaparlar. Genellikle tane büyüklükleri aynı olan ürünlerde kullanılır. İlaç makinelerinde, çivi dizmeler bunlara örnek gösterilebilir.

 

PDF KATALOG

CEMA NEDİR?

Helezon konveyör veya vidalı taşıyıcı imal ederken belki de dikkat edilecek en önemli normdur. Yataklama, giriş, helezon tipi vs gibi önemli unsurları olması gereken standartlar topluluğudur.

mikro dozaj ve özel imalatlar

Helezon yaprakları  soğuk çekme olarak imal edilir.Büyük çaplı helezonlarda  ise laser kesim sonrası çekme yöntemi kullanılır. Komple bitmiş yada yarı mamül (yaprak-mil) olarak da imalatlar üretim programının içinde yer almaktadır. Çok küçük helezonlar ise mikro dozaj helezonları olarak da anılırlar.

Neden Biz?(CEMA)

Tüm helezon götürücüler CEMA standartlarında  tasarlanmakta ve  imalatlarımız ana prensip olarak , endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler olarak imal edilmektedir.

standart Helezon
ÇEŞİTLERİ

helezon yaprak, helezon imal

İmalatını yaptığımız helezon konveyör çeşitleri kısa mesafe uygulamalarında, götürücüler olarak çalışırlar. Bunun yanında ikili yada ribbon helislerine göre karıştırıcı olarak da kullanılabilirler. Özellikle atölyemizde üretilmekte olan paslanmaz helezon konveyör çeşitleri yaprak çapı, hadvesi, kapasitesi, giriş çıkış tipi, çalışma açısı, çalışma basıncı(varsa),yatak tipi, kapasitesi, taşınacak malzemenin tipi ve granül büyüklüğüne ve kırılganlığına göre tasarlanırlar.(CEMA) Gerekirse helezon yaprağı üzerine kaplama yada polyamid, kestamid, teflon giydirme yapılır. Helezon imalatımızın çoğu soğuk çekme helezon yapraklardan oluşmaktadır. Bunlar her ne kadar standart gibi görünse de proseslerin durumuna göre farklı yaprak yapısında imalatlar yapılabilmektedir. Sıklıkla kullanılan başlıca helezon imalat çeşitlerimizi ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 

 • 1.O-Boru tipi paslanmaz helezon konveyör
  2.U tipi paslanmaz helezon konveyör
  3.Konik paslanmaz helezon konveyör
  4.Esnek milsiz paslanmaz helezon konveyör
  olarak sınıflara ayrılırlar. Firmamız tüm helezon konveyör , helezon üretimlerini vereceğiniz bu bilgiler eşliğinde helezon yaprak çapı 15mm-1.000mm aralığında imal etmektedir.
 • helezon imalatmini helezon
 • Etiketler:.helezon, helezon konveyör sistemleri , paslanmaz helezon konveyör, paslanmaz helezon konveyörler,paslanmaz helezon yapraklar, helezon imalatlaçıları, paslanmaz helezon imalat, paslanmaz helezon üretimi,helezon konveyör imalatı,helezon imalatı, helezon yaprak imalat, helezon konveyörler,helezon yaprak , helezon yaprak imalatı, helezon konveyör imalatçıları,helezon imalatı , helezon karıştırıcılar, helezon üreticileri
DAHA FAZLASI