DOSERAY

DEPOLAMA-DOZAJ-TRANSFER  

 

Sultan Makina Ltd.Sti.

+90-226 353 21 21

info@doseray.com     ROTARY VALVE ENGLİSH

parçalayıcı kesek kırıcı

topak kırıcılar

 

barçalayıcı, kesek kırıcı, topak kırıcı

Boşaltım sistemleri

Topak Kırıcı Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Kesek kırıcı yada diğer adı ile parçalayıcılar silo ve bunker altlarında, dökme olarak gelen hammadeler prosese girmeden önce kullanılan yardımcı parçalayıcı cihazlardır.. Özellikle topak kırıcılar hammadelerin prosese girmeden önce standart olmasını sağlarlar. Her ne kadar bir çok kullanım yeri olsa da. Hammadde,  pnömatik yada mekanik transfere girmeden önce higroskopik yada diğer özelliklerinden dolayı kekleşme problemlerini sonlandırmak için kullanılır. .

Bunun yanında topaklaşmış,kekleşmiş katı akışkanlar prosesin çeşitli adımlarında köprülenme, sıkışık yada tıkanıklığa neden olup problem oluşturabilirler. Reaktör beslemelerinde, ekipmanların konik besleme çıkışlarında, proses girişlerinde, proses içinde çözelti oluşturmada vs şeklinde örnekler çoğaltılabilir.

topak kırıcı , lump breaker

 

PDF KATALOG

hat tipi topak kırıcı

PASLANMAZ TOPAK , KESEK KIRICILAR

Genellikle kimya ilaç ve gıda proseslerinde kullanılırlar. Korozif ve hiyjenin gerekli olduğu proseslerde tercih edilirler. Şeker silosu , şeker bunkeri, vs Ürün tipleri kare ve yuvarlak olarak ikiye ayrılırlar.İlaç ve gıda sektöründe hiyjen, kontaminasyon  için özellikle yuvarlak konstrüksiyon tercih edilir.parçalayıcı

ENDÜSTRİYEL SİSTEMLER İÇİN KIRICILAR

Genellikle endüstri ve sanayii proseslerinde kullanılırlar. Kullanım amacı yine topaklanan , elle dağılması mümkün olan malzemeleri kırmaktır. Ürün sadece atmosferik şartlardan dolayı sertleşen yada ketleşen toz-granül formundaki katı akışkan malzemeleri kırmak için kullanılır. Harici kaya ve taş parçalarını kırmak için kullanılmaz.topak kırıcı

Standart Ölçülerde Hammaddeler

Üretim prosesleri  genellikle standart reçeteler içerirler. Üretim süreci bazı zamanlarda farklılıkları tölere etmez .Ürünün yapısı da  standartların dışında ise bu farklılık değil sorun haline gelir. Topak yada diğer adı ile kesek kırıcılar,  ürünlerin standart büyüklüklerde prosese girmesini sağlarlar.

Köprülenme Çözümleri

 topak kırıcı uygulamasıkirici

Depolama sistemlerinde hammaddeyi boşaltmada yaşanan problemlerinden biri de köprülenmedir. Köprülenme mikronize hammaddelerde çeşitli akışkanlaştırma ekipmanları ile çözülebilir fakat eğer köprülenmenin nedeni iri parçalar ise burada söz konusu topak kırıcılar kullanılmalıdır. Alttaki görselde silo altı helezon besleme öncesi uygulamayı görebilirsiniz. Bunun yanında yüksek kapasiteli prosesler için tandem- ikili kesek-topak kırıcı uygulama da söz konusudur. Yukarıdaki görselde bunu ifade etmektedir.

 

lumb breaker   

 

  • Etiketler: topak kırıcı, kesek kırıcı, parçalayıcı, lump breaker, topak parçalayıcı, şeker topak, kesek kırıcı
DAHA FAZLASI